Hwang-Yong Haidong Gumdo

Haidong Gumdo

Haidong gumdo je korejské bojové umění meče. Celkem čtyři slova v názvu můžeme přeložit takto:

Hai (výslovnost „he“) – moře
Dong – východ
Gum – meč
Do – cesta (s čínského tao)

Jedná se tedy o „cestu korejského meče z východního moře“, kde vychází slunce. Ranní rozbřesk symbolizuji něco nově narozeného a jasné světlo.

Haidong gumdo čerpá z korejské kultury a bojových tradic, které sahají až k mocnému království Koguryo. Právě toto království bránilo staletí celý korejský poloostrov před mocnou Čínou, aby nepohltila jedinečnou korejskou kulturu.

Přesto je haidong gumdo moderní korejské bojové umění, které založil velmistr Kim Jeong Ho skloubení šermířských tradic Koguryo a korejské kultury. Velmistr Kim vstoupil v 8 letech (1961) do budhistického kláštera Cheoninam v pohoří Gwanak na pokraji Seoulu, kde potkal svého učitele mnicha Jang Baek Sana, který ho učil především prostřednictvím sestav a historických příběhů. Velmistr Kim otevřel první dojang 24. července 1982 v Anyangu jižně od Seoulu. O necelé dva roky později 10.dubna 1984 v Seocho v Seoulu byl oficiálně založen Korejský svaz Haidong Gumdo.

Aktuality

Soukromé lekce opět zdarma
12. 1. 2021

Opět rozjíždíme další kolo těchto velmi intenzivních a unikátních tréninků. Podmínky jsou obdobné jako na jaře a podzim s drobnými vylepšeními. Najdete níže, co musí obsahovat žádost:

 - 1 za měsíc, pokud nebude určeno jinak
- výběr fyzicky venku nebo on-line (novinka - ideálně navrhnout nějakou obvyklou platformu Zoom, ...

autor: Martin Zámečník
rozjezd tréninků a důležité info
1. 9. 2020

Taekwon všem,

sledujte v rozpisu tréninků na našem webu, kde se bude postupně doplňovat, kdy a kde budeme začínat. Učitelé Vám také mohou posílat zprávy přímo do mailů. Tréninky se rozběhnou již v tomto týdnu nebo nejpozději v příštím ve všech našich skupinách.

Zítra (ve středu 2.9) budou také ...

autor: Martin Zámečník
Nová fotogalerie
1. 9. 2020
autor: Vladimír Laš
zrušené tréninky mistra Zámečníka
20. 6. 2020

Zítra v neděli odpadá sebeobrana na Campanusu. V dalším týdnu také odpadají z důvodu STM soustředění tréninky v Kouřimi, na Dobešce, v Kostelci a Jirčanech stejně jako všechny tréninky HG,HP a TK (téměř všichni v těchto skupinách budou na soustředění). Se všemi se těším na shledanou na letních soustředěních, kempu a ...

autor: Martin Zámečník
Nová fotogalerie
3. 1. 2020
autor: Vladimír Laš

Za účelem šířit toto bojové umění celosvětově vznikla 25.11.1996 Světová federace Haidong Gumdo, která v listopadu 2000 vyslala do Evropy (Portugalsko) prvního učitele haidong gumdo mistra Han Sang Hyuna, který díky svému úsilí rozšířil korejský meč do mnoha evropských zemí a stal se zakladatelem Evropské federace. Technickým ředitelem Evropské federace Haidong Gumdo je další korejský mistr Lee Chul Kyung. Díky tomuto mistrovi a polskému mistrovi Mariuszovi Bilovi, kteří kontaktovali českého mistra taekwondo Martina Zámečníka, se uskutečnil první seminář v Praze na ZŠ Campanus v listopadu 2017. Od té doby mistr Zámečník pravidelně dojížděl za mistrem Bilem do Polska, mistrem Lee do Švýcarska a Francie a mistrem Hanem do Koreje a tyto učitele zval do České republiky několikrát ročně na semináře a soustředění. V roce 2019 se Martin Zámečník stal prvním držitelem černého pásku v ČR, založil první školu Hwang Yong v Praze a vykonal první zkoušky na žluté pásky pro své studenty (Tereza Danielisová, Lenka Seménková, Tereza Koubková).

Pokud máte zájem stát se pionýrem českého haidong gumdo, poznat toto kompletní korejské bojové umění a naučit se kontrolovat nejen meč, ale i sebe, přijďte na trénink. Nebojte se udělat první krok!!!

Tréninky

Tréninky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie bez nutnosti předchozí zkušenosti s bojovým uměním. U předškolních dětí doporučujeme spoluúčast staršího sourozence, rodiče či prarodiče.

Prozatím otevíráme lekce na ZŠ Campanus, Praha 11. Na základě zájmu budeme otevírat i další skupiny mimo Prahu.

  • Středa 18:30 – 19:30
  • Pátek 14:00 – 14:45
  • Neděle v tyto termíny:
    • 6. 12. 2020 (od 16:30)
    • 13. 12. 2020 (od 16:30)
    • 20. 12. 2020 (od 16:30)

Tréninky i zkoušky jsou určeny pouze členům HG svazu. Možno jeden trénink na zkoušku.

Kalendář akcí

Školné

Pro účast na běžných trénincích, soustředěních, speciálních víkendech a zkouškách je nutné platit školné. Školné je nutné zaplatit za každý načatý měsíc výuky bez ohledu, jak často chodíte nebo nechodíte na tréninky. První trénink je zkušební. Pro přihlášení ke studium Haidong Gumdo vyplňte elektronickou přihlášku. Studium je možné ukončit vyloučením, úmrtím nebo vyplněním odhlášky.

Možno platit na trénincích v hotovosti učiteli nebo na účet s označením za koho a za co platíte v poznámce. Například „Jan Žižka školné gumdo srpen“.

Číslo účtu : 2982742001
Kód banky : 5500
Měsíční zvýhodněné školné Měsíční školné Roční školné (do června 2021)
Nečlen školy GBHS 600 Kč 700 Kč 5 800 Kč
Člen školy GBHS 500 Kč 700 Kč 4 800 Kč
Učitel GBHS 300 Kč 500 Kč 2 800 Kč

Měsíční zvýhodněné školné musí být uhrazeno pouze inkasní platbou v daném měsíci, jinak je nutné zaplatit měsíční školné.

Číslo účtu : 2982742001
Kód banky : 5500

Kontakty


Martin Zámečník
+420 603 302 739